Świetny i zaskakujący thriller

ByDaniel

Świetny i zaskakujący thriller

Często sięgam po thrillery i widząc opis tej powieści, postanowiłem ją przeczytać. Wyglądało na to, że przyjdzie zmierzyć mi się z interesującą książką w swoim gatunku. Także udałem się do podziemi sprawdzić jakie wrażenia zagwarantuje mi “Metro” (https://www.taniaksiazka.pl/metro-robert-ziebinski-p-1563276.html).

Porywa od samego początku

Przyznam szczerze, że nie znałem wcześniej twórczości autora. Wiem, że ma już na koncie sporo udanych powieści, lecz jakoś nie było mi z nimi wcześniej po drodze. Nadszedł zatem czas zmiany tego stanu rzeczy. Po skończeniu tej książki już wiem, że koniecznie muszę nadrobić zaległości. Jeśli pozostałe jego propozycje są tak samo zajmujące, to jest to wręcz obowiązek. Mimo to na razie zatrzymam się na chwilę w warszawskim metrze.

Ciąg niefortunnych i niebezpiecznych wydarzeń doprowadził do zawalenia się stropu tunelu. To doprowadziło to dramatycznego zdarzenia. Zmiażdżony został przód pociągu. Na dodatek uszkodzona linia gazowa to kolejny powód do obaw. Z tej tragedii ocalało niewielu pasażerów, lecz nie jest to jeszcze koniec. Tak naprawdę walka o przetrwanie dopiero się zacznie.

Jedyną nadzieją na ratunek w obecnej sytuacji jest Kalina, dziewczyna z tatuażami. To ona podejmuje się wyzwania, jakim jest uratowanie pasażerów uwięzionych pod ziemią. Problem w tym, że nie wszyscy chcą, żeby do tego doszło. Wygląda na to, że w tej grupie jest sabotażysta. Jeśli Kalinie się nie uda, to garstkę ocalałych spotka przykry los. Niewiele też trzeba, żeby doszło do zmiecenia z powierzchni ziemi sporej części stolicy.

Wyborna akcja i zaskakujące wątki

Podczas czytania mogłem dosłownie doświadczyć izolacji od świata w zawalonym metrze, jak i uczucia ciągłego zagrożenia. Klaustrofobiczny klimat i uczucie przerażenia są wszechobecne. Powieść wciąga całkowicie, a dynamika nie pozwala się od niej ani na chwilę oderwać. Robert Ziębiński napisał doskonały thriller, który jak dla mnie jest lekturą z górnej półki. Rewelacyjna fabuła, ciekawe wątki i atmosfera czynią książkę godną uwagi. Sięgnijcie po nią, jeśli tego typu literatura jest wam bliska. Emocji z pewnością nie zabraknie.

About the author

Daniel administrator